Emberi jogok

Az emberi jogok mindenkit megilletnek pusztán azért, mert embernek születtünk. Ennek ellenére, azoknak érvényt szerezni csak akkor tudunk, ha ismerjük ezeket a jogainkat és tudjuk, hogy hova fordulhatunk, ha jogsérelem ér minket.

Munkám során nagy hangsúlyt fektetek az emberi jogi nézőpontra, már az ügyek kiválasztása, az ügyfeleimmel történő kommunikáció során is. Empátiát tanúsítok minden ügyfelem iránt, és kiemelt figyelemmel fordulok feléjük, ha arra bármely okból rászorulnak (pl.: nem, kor, fogyatékossággal élő, bármely kisebbséghez való tartozás, bántalmazás stb. okán).

Ügyvédként folyamatosan együttműködöm az egyik legnagyobb magyarországi civil jogvédő szervezettel, mert fontosnak tartom, hogy pl.: a szólásszabadság, a személyiségi jogok és a jogegyenlőség mindenki számára egyaránt biztosított legyen, és azok is magas színvonalú jogi segítséget kapjanak, akiknek kevesebb lehetőségük adódik az életben.

Strasbourg

 

Ha a hazai bíróságok már jogerősen elutasították az ügyedet, de te meg vagy győződve az igazadról, és abban valamilyen emberi jogi jogsértés is felmerül, akkor lehet az Emberi Jogok Európai Bíróságához – ismertebb nevén a Strasbourgi Bírósághoz – fordulni. Ennél persze jóval több feltételnek kell megfelelni, ezért kérlek, hogy már a jogerős ítélet előtt, mihamarabb keress meg, hogy végiggondolhassuk, hogy egyáltalán lenne-e helye strasbourgi eljárásnak az ügyedben. Fontos tudni, hogy a strasbourgi kérelmek döntő többségét a bíróság indokolás nélkül elutasítja, ezért fontos, hogy legalább a formai szempontoknak és – amennyire csak lehet – a tartalmi szempontoknak is megfeleljen a kérelmed.

A kérelem előterjesztésére (rendszerint) a jogerős bírói döntéstől számított 4 hónapon belül van lehetőség. A szabályozás persze ennél bonyolultabb, és esetről esetre kell eldöntenünk, hogy honnantól indul a négyhónapos határidő. Jó tudni, hogy az eljárás illetékmentes, tehát a Strasbourgi Bíróságnak nem kell érte fizetni.

Egy Strasbourgi Bírósági kérelem megírása nem kis feladat, ráadásul a befogadást követően, az eljárás során csak angol vagy francia nyelven lehet kommunikálni a bírósággal. Személyes tapasztalataim, nyelvtudásom és Strasbourgi ügyekben szintén jártas kollégáim segítségével vállalom az ügyed Strasbourgi Bíróság előtti képviseletét.

Tapasztalattal rendelkezem a tisztességes eljáráshoz való jog sérelme (pl: eljárás elhúzódása), a tulajdonjog sérelme, a véleménynyilvánítás szabadsága, a hatékony jogorvoslati jog hiánya vonatkozásában.

A polgári bírósági eljárás elhúzódása miatt először Magyarországon kell eljárást indítani.