Mihez értek?

Van, hogy elegendő egy útbaigazítás, egy konzultáció: Öröklési, kártérítési, ingatlanjogi, büntetőjogi, személyiségi jogi stb. kérdésekben, peres képviselettel kapcsolatban fordulj hozzám bizalommal! A jogi tanácsadásba beletartozik az ügy átbeszélése, az iratok elolvasása, szükség esetén jogi kutatás és a konkrét tanácsadás, tehát a lehetséges irány(ok), további lépések meghatározása.
Jogi szaktudásom, tárgyalótermi tapasztalatom, retorikai képességeim és színészi múltamra támaszkodva szívesen vállalom a peres képviseletedet. Az eljárás előtt átbeszéljük az ügyet, mérlegeljük a lehetőségeket, ideértve az egyezségkötést is. Akár te indítod a pert, akár téged perelt be valaki, fontos, hogy tisztában legyél a bírósági eljárás menetével, a várható költségekkel, a bizonyítási teherrel, a jogaiddal és kötelezettségeiddel.

Lakás, ház, termőföld adásvétele esetén a tulajdonosváltozást csak akkor jegyzi be a földhivatal, ha az adásvételi szerződést ügyvéd által ellenjegyzett okiratba vagy közjegyző által készített közokiratba foglalták. Naprakész vagyok az adásvétel minden lépésével és részletszabályával, tapasztalatommal megnyugtatóan kísérlek végig a teljes folyamaton. Mivel nincs két ugyanolyan adásvétel, fontos minél előbb ügyvédhez fordulnod, mert számtalan körülményt kell végiggondolni, átbeszélni.

SOS adásvétel esetén minden más munkámat félreteszem, és minden időmet és figyelmemet rád fókuszálom, hiszen az elvégzendő feladat mennyisége és az ügyvédi felelősségem ugyanannyi, csak az idő kevesebb.

Ha külföldön laksz, vagy nehezedre esik az utazás, akár Skype-os aláírás is lehetséges.

Legyen szó szerződésszegésről, hibás teljesítésről, balesetről, a kártérítés célja, hogy olyan helyzetet teremtsen, mintha a kár be sem következett volna. Egyes esetekben egyértelmű, hogy mekkora a kár, ha az pénzben meghatározható. Azonban vannak olyan károk, mint például a jóhírnév megsértése, a képmáshoz és a hangfelvételhez való jog megsértése, vagy az ártatlanul börtönben töltött idő, amelyeket nem lehet pénzben kifejezni. Ilyenkor sérelemdíjat lehet követelni, azonban a kártérítési jog rendkívül összetett, ezért szükséges a konkrét ügyet megismerni. Kártérítési igényed érvényesítése érdekében keress bizalommal!
Tartoznak neked, vagy te tartozol valakinek? Esetleg már kaptál is fizetési felszólítást, vagy egy ilyen kiküldését fontolgatod? Keress meg, és találjuk meg a módját a követelésed behajtásának! Ha egy jogerős ítéletet nem hajt végre az ellenfeled, akkor végrehajtási eljárást kell indítani.
Szerződések átnézése, véleményezése, megírása: legyen szó adásvételről, bérleti szerződésről, megbízásról, kivitelezésről, vállalkozásról vagy bármilyen más együttműködésről. Skype-os aláírás is lehetséges.

Házasság, válás, élettársi ügyek, vagyoni viszonyok rendezése, öröklés, végrendelet, hagyatéki eljárás. Sokféle ügy, melyekben általában az érzelmek is erősen megjelennek. Minden esetben számíthatsz az empatikus hozzáállásomra és a diszkréciómra.

Rengeteg jogvita merülhet fel a társasházi együttélés során: valamelyik tulajdonos nem fizeti a közös költséget, a többség olyan közgyűlési határozatot hoz, amelyet a kisebbségben maradt tulajdonos(ok) sérelmez(nek), vagy a ház felújítását végző kivitelező nem szakszerű munkát végzett. Ezeken a klasszikusnak mondható eseteken túl, sajnálattal tapasztalom, hogy egyre többféle társasházi jogvita merül fel, amellyel ügyfeleim megkeresnek. Ha úgy érzed, jogsértés ért, keress bátran társasházi ügyekben is. Ezen ügyek esetében különösen jó eszköz a közvetítői eljárás, a mediáció.
Büntetőjogi ügyekben az állam áll szemben a magánemberekkel, akik a gyanú szerint a bűncselekményt, vagy a szabálysértést elkövették. Annak érdekében, hogy a vádlott ne maradjon magára az állammal szemben, a védelmét védőügyvéd látja el. Védő részvétele nem minden ügyben kötelező, azonban tapasztalataim szerint a büntetőeljárás folyamata a nem-jogászok számára nehezen érthető, ráadásul egy olyan felfokozott érzelmi állapotot eredményez, amelyben fontos a felkészült, elérhető és empatikus ügyvédi segítség. Akár jogi tanácsadás, akár képviselet esetén keress bizalommal!
Olyat mondtak rólad, ami sértő és ráadásul nem is igaz? Vagy a becsületedet sértő, durva szavakkal megbántottak? Visszaéltek a fotóddal, esetleg a hangoddal? Hátrányosan megkülönböztettek? Számtalan módon meg lehet sérteni a személyiségünket, ezekkel szemben pedig polgári,- és büntetőjogi eszközökkel is fel lehet lépni. Ha úgy érzed, hogy valaki megsértette a személyiségi jogaidat, keress bizalommal!
Ha a hazai bíróságok már jogerősen elutasították az ügyedet, de te meg vagy győződve az igazadról, és abban valamilyen emberi jogi jogsértés is felmerül, akkor lehet az Emberi Jogok Európai Bíróságához – ismertebb nevén a Strasbourgi Bírósághoz – fordulni. Ennél persze jóval több feltételnek kell megfelelni, de ha minden teljesül, vállalom az ügyed Strasbourgi Bíróság előtti képviseletét. Keress bizalommal! Erről bővebben az emberi jogok menüpont alatt olvashatsz.