Fizetési felszólítást kaptam. Mit tegyek?
A legfontosabb: Ne tépjük össze, ne dobjuk ki, mert magától nem fog elmúlni a velünk szembeni követelés. Először is nézzük meg jobban a felszólítást.

A legfontosabb azt tisztázni, hogy közjegyző küldte, vagy más, például ügyvéd, hatóság, magánszemély vagy valamilyen szolgáltató? Ha közjegyző küldte, akkor a felszólítás pontos, jogi megnevezése: „Fizetési meghagyás”. Ebben az esetben különösen körültekintően kell eljárnunk.
Tény, hogy egy jogerős FMH-val szemben is még fel lehet lépni, de az már sokkal bonyolultabb, szűkebb körű és a végrehajtáshoz vészesen közeli eljárás.
Így tehát, ha fizetési meghagyást kaptunk egy közjegyzőtől és vitatjuk a követelés jogszerűségét vagy összegét, akkor egy ajánlott postai levélben írjuk meg a közjegyzőnek, hogy ellentmondunk. Érdekesség, hogy azon kívül, hogy „Ellentmondok” a törvény szerint nem is szükséges mást írni. Ennek ellenére röviden fejtsük ki érveinket, utaljunk arra, hogy bizonyítani is tudjuk az igazunkat. Bizonyítékokat megküldeni ekkor még nem szükséges, de már készítsük össze a későbbi felhasználásra.
Ha a bíróság a keresetlevelet elfogadja, akkor minket, adósokat fog felszólítani, hogy a keresettel szemben fejtsük ki érveinket és erre már csak a kézbesítéstől számított legfeljebb 45 napunk lesz.
Ha ügyvédi felszólító levelet kaptunk, annak nincs közvetlen jogi hatása, tehát akár azt is megtehetjük, hogy nem is válaszolunk rá. Ugyanakkor, ez egy erős jelzés a másik fél részéről, hogy akár beperelni is kész minket, tehát mindenképpen mérlegeljük, hogy mit lépünk és válaszoljunk valamit. Az ügyvédi felszólító levél egy utolsó alkalom lehet a megegyezésre, amely végső soron mindenkinek az érdeke lehet, tehát ilyen esetben gondoljuk végig a lehetőségeinket, a lehetséges kimeneteleket. Ehhez kérd a segítségemet, lépj velem kapcsolatba.